Dlaczego Vision


Dlaczego suplementy firmy Vision?

Jest bardzo wiele argumentów, które przemawiają za wyborem preparatów Vision:
 • firma Vision współpracuje ze Światową Organizacją Zdrowia WHO,
 • skuteczność preparatów Vision jest potwierdzona 10 letnimi badaniami klinicznymi,
 • koncern Vision istnieje od 1996 roku,
 • suplementy i kosmetyki są polecane i rekomendowane przez znanych sportowców i lekarzy,
 • produkcja i badania laboratoryjne odbywają się we francuskiej firmie fitofarmaceutycznej Arkopharma - numer 1 na świecie w produkcji naturalnych preparatów,
 • produkcja preparatów odbywa się przez opatentowane kriogeniczne rozdrabnianie, dzięki czemu zachowane są wszystkie właściwości biologiczne roślin,
 • wiele zestawów preparatów: w zależności od płci i wieku; dla dzieci, dla kobiet, dla mężczyzn; w zależności od zastosowania: witaminowe, problemy zdrowotne, antystresowe, regeneracyjne, na wzrok, na stawy, na skórę, na odchudzanie, na oczyszczenie organizmu,
 • firma Vision to nie tylko suplementy ale również najwyższej jakości herbaty oraz linie kosmetyczne,
 • wysokojakościowe i sprawdzone produkty można zakupić w cenie dostępnej dla każdego klienta,
 • preparaty są przebadane i dopuszczone do sprzedaży na rynku Polskim przez Główny Inspektorat Sanitarny,
 • Firma Vision działa w ponad 24 krajach na całym świecie. Sklep GOS wysyła produkty do najdalszych zakątków świata,
 • Vision sponsoruje paraolimpiady oraz prowadzi fundacje Missia, która chroni życie dzieci.
Same zalety, brak wad a do tego niewygórowana cena preparatów skłoniły nas do wybrania i polecania właśnie tej firmy. Poniżej przedstawiliśmy rozwinięcie w/w argumentów, które z pewności dadzą Państwu jeszcze więcej informacji na temat preparatów i ich produkcji.
Koncern Vision współpracuje z Światową Organizacją Zdrowia WHO
Firma Vision, jako jedyna na świecie podpisała umowę z WHO (Światową Organizacją Zdrowia). Główny cel wspólnych działań to poprawa jakości ludzkiego życia, dbanie o zdrowie populacji całego świata.


Preparaty produkowane przez koncern Vision są przebadane klinicznie i zgodne z doktryną Światowej Organizacji Zdrowia.
Skuteczność preparatów jest potwierdzona badaniami klinicznymi. Często w telewizji albo w radio słyszymy reklamy, które namawiają nas do stosowania swoich preparatów. W swoje treści zazwyczaj posiadają tylko nazwę oraz hasło: „skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi”. Firma Vision również może promować się takim hasłem. Badania prowadzone były przez Rosyjską Akademię Medyczną przez ponad 10 lat na kilku tysięcznej grupie osób.
    Duża ilość prezentowanych suplementów diety w radio bądź telewizji posiadają badania kliniczne przeprowadzone na kilkudziesięciu osobach (często napisane z gwiazdką na dolnej części ekranu). Niestety takie badania są tylko zagrywką marketingową mająca na celu podwyższenie popytu na ich preparaty. Niestety często bywa tak, że pieniądz jest ważniejszy od zdrowia.
    Stosując zgodnie z zaleceniami koncernu preparaty Vision, mają Państwo zagwarantowaną ich skuteczność.


Koncern Vision istnieje od 1996 roku!
Firma Vision International People Group — to jedna z największych firm, oferująca na światowym rynku produkty dla zdrowia. Misja Firmy — "Robimy zdrowy biznes", tzn. pełen nadziei, długowieczny, dochodowy, oparty na głównej potrzebie człowieka — bycia zdrowym. Od momentu założenia, 14 lipca 1996, firma swoje wysiłki stale kieruje na stworzenie nowej kultury zdrowia, jako absolutnego priorytetu dla jednostki i całego społeczeństwa. Podyktowane są tym podstawowe linie towarowe, z którymi firma pracuje. Produkty Vision produkowane są zgodnie z międzynarodowymi standardami GMP oraz posiadają certyfikaty rejestracji w oficjalnych organach wszystkich państw, gdzie Firma prowadzi swoją działalność.

Pewnie zastanawiają się Państwo, jeśli te produkty są takie super, to dlaczego nigdzie nie jest o nich mowa ani w radio ani w telewizji?
    To proste, produkty ze znakiem jakości Vision International People Group można nabyć w sprzedaży bezpośredniej za pomocą sieci niezależnych dystrybutorów. Ten sposób rozpowszechniania określany jest jako NetWork Marketingmarketing sieciowy. Strategia firmy omija niepotrzebne hurtownie, menadżerów, potężne koszty poniesione na reklamę itd., tworząc bezpośredni kontakt z klientem za pomocą konsultantów. Dzięki takiej strategii produkt jest reklamowany inną drogą niż telewizja czy radio… drogą interpersonalną… reklamą mówioną i poleceniami przez innych klientów. Ekonomiści na całym świecie coraz częściej twierdzą, że marketing sieciowy nie jest tak szybki jak zwykły na wolnym rynku ale przy mocnych i jakościowych produktach z czasem może dojść do niewiarygodnej potęgi rozpoznawalności, wiarygodności oraz potęgi ekonomicznej o której firmy w zwykłym biznesie mogą tylko pomarzyć.


Suplementy i kosmetyki są polecane i rekomendowane przez znanych sportowców i lekarzy
    Firma dzięki współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia, koncernem fitofarmaceutycznym Akropharma i koncernem kosmetycznym Fareva Group w swoich preparatach oraz kosmetykach korzysta z najnowszych osiągnięć i badań naukowych w dziedzinie medycyny i farmakologii. Suplementy diety dzięki kriogenicznemu rozdrabnianiu uzyskują wchłanialność przez organizm w granicy 99%. Dla porównania - zwykła witamina C z apteki wchłania się w 7%, reszta odkłada się w postaci złogów toksycznych w naszym organizmie. Kosmetyki są tworzone w nanotechnologii dzięki czemu cząsteczki kremu są mniejsze od cząsteczek skóry. Dzięki tej technologii wchłanialność kremów jest zdecydowanie większa i bardziej skuteczna. Najnowsze badania naukowe doprowadziły do stworzenia tzw. „inteligentnej żywności” tzw. „smart food” - naturalne składniki odżywcze, które w połączeniu działają jak antidotum, chronią organizm przed intoksykacją i wspomagają regulację procesów życiowych.
Rekomendacja lekarzy i światowej sławy sportowców:
 • W. Urbaczka - pediatra
 • dr J. Świerż - onkolog
 • dr B. Dembiński
 • prof. G. Spiridonowicz - profesor ANM Rosji, Moskiewskie Naukowe Centrum Chirurgii
 • dr n. med. U. Pietrenko - neurolog psychiatra, Moskiewski Instytut Psychiatrii
 • S.Kisielnikowa - psychoneurolog
 • M. Isajewa - ginekolog-endokrynolog
 • L. Modestowa - lekarz internista
 • A. Riazancew - lekarz narkolog
 • T. Pawłowna - ginekolog
 • S. Grigoriewicz - Kierownik Odesskiego Centrum Medycznego "Millenium"
 • L. Ogiria - lekarz gastroenterolog, Kijowskie Miejskie Centrum Diagnostyczne
 • W. Szwaczko - chirurg, Centrum "Ideał" w Charkowie
 • Edvinas Krungolcas - litewski pięcioboista nowoczesny, srebrny medalista olimpijski z Pekinu, indywidualny mistrz świata i 3-krotny mistrz Europy
 • Anna Mayer (Szymul), Tomasz Hamerlak, Marcin Mielczarek, Robert Chyra – paraolimpijczycy z Pekinu
    Dzięki takiej rekomendacji, badaniom klinicznym i współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia preparaty są coraz częściej przypisywane przez lekarzy i specjalistów pierwszego kontaktu, bez względu na koncerny farmaceutyczne, które promują swoje często szkodliwe lekarstwa w gabinetach lekarskich.


Produkcja i badania laboratoryjne odbywają się we francuskiej firmie farmaceutycznej Arkopharma
Całą produkcję firmy Vision International People Group wyróżnia zbilansowanie składu komponentów oraz ich niezmiennie wysoka jakość. Głównym partnerem strategicznym Firmy jest duży europejski koncern farmaceutyczny Arkopharma, wspólnie z którym Vision wybudowała w Irlandii własną fabrykę Nutripharma.
    Arkopharma jest światowym liderem w produkcji preparatów na bazie ziół. Dzisiaj Arkopharma opracowuje, produkuje i rozprowadza szeroką gamę produktów na bazie roślin zarówno dla wewnętrznego rynku Francji, jak i dla wielu innych krajów świata.
    W 1982 roku koncern Arkopharma uzyskał status laboratorium farmaceutycznego. W ten sposób zostało zapoczątkowane jedno z największych we Francji przedsiębiorstw farmaceutycznych. W chwili obecnej w laboratorium Arkopharma wdrożono ponad 70 współczesnych linii, na których rocznie jest produkowanych 1,5 mld. kapsułek, 111 ton tabletek, 1,5 tony kosmetyków. W tym celu rocznie przetwarzanych jest 500 ton roślin.
Według danych firmy IMS (International Medical Services) Arkopharma zajmuje kluczowe pozycje na rynku farmaceutycznym Francji:
 • pierwsze miejsce (82,9%) w produkcji preparatów w kapsułach przeznaczonych do stosowania w fitoterapii;
 • drugie miejsce (33,5%) w produkcji zestawów witaminowo-mineralnych.
    Firma Vision International People Group posiada ekskluzywne prawo do biologicznie aktywnych dodatków Vision, które są produkowane specjalnie i wyjątkowo tylko dla naszej Firmy z takim napisem oraz pod taką nazwą.
Źródło: Oficjalna strona internetowa firmy: http://www.vision-polska.pl/


Produkcja preparatów odbywa się przez opatentowane kriogeniczne rozdrabnianie
Flora gleby jest olbrzymim, niewyczerpanym spichlerzem substancji leczniczych. Dysponując obszernym zapleczem naukowym Vision prowadzi regularne monitorowanie stanu ekologicznego tych części kuli ziemskiej, które najbardziej sprzyjają uprawom komponentów roślinnych wchodzących w skład produktów Vision. Specjaliści uwzględniają takie parametry, jak stopień rozrzedzenia powietrza, wysokość punktu występowania nad poziomem morza, temperatura średnioroczna, wilgotność, intensywność promieniowania ultrafioletowego, orientacja miejsca wyrastania w odniesieniu do stron świata, róża wiatrów. Na podstawie zebranych danych tworzy się ekologiczne metryki regionów. To właśnie od momentu przyznania regionowi metryki ekologicznej zaczyna się historia powstania każdej kapsułki, każdego biologicznie aktywnego dodatku Firmy.
    Komponenty roślinne zbierane są tylko w określonej porze roku, ponieważ sezonowość w tym przypadku jest czynnikiem rozstrzygającym dla zachowania siły witalnej ziół. Następnie, "żywe zioła" umieszcza się w specjalnych "transporterach ekologicznych" i dostarcza do fabryki. Unikalna technologia kriorozdrabniania (od angielskiego - cryogrinding) - rozdrobnienie surowca w niskiej temperaturze, w atmosferze neutralnego gazu azotu, stosowana przy produkcji biologicznie aktywnych dodatków Vision, pozwala chronić pożyteczne właściwości komponentów roślinnych, nie niszcząc ożywczej siły ziół.
    Biologicznie aktywne dodatki do żywności firmy Vision — to produkty wysokotechnologicznej obróbki naturalnych surowców roślinnych. W ich składzie, oprócz optymalnego zestawu witamin i minerałów, znajdują się również fitokomponenty. Te składniki przedstawiają sobą biologicznie aktywne substancje dobrze znanych ziół leczniczych.
    Dzięki współczesnej nauce i technologiom, z roślin wydzielane są składniki biochemiczne, które dają nam potrzebny nam efekt, tzn. biologicznie aktywne substancje (BAS). Właśnie one w czystej, niezmienionej postaci są wykorzystywane w BAD-ach. Nie stawiamy przed sobą celu, aby szczegółowo wyjaśniać mechanizmy działania BAD-ów, dlatego że przyswojenie sobie tej informacji wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy. Lecz powinniśmy powiedzieć, że wszystkie substancje wchodzące w BAD-y są wyłącznie naturalnego, roślinnego pochodzenia, co czyni je wartościowymi i aktywnymi dla każdego człowieka.
Źródło: Oficjalna strona internetowa firmy: http://www.vision-polska.pl/


Duży dostęp do różnego rodzaju zestawów preparatów
Tak to prawda, w preparatach Vision każdy znajdzie coś dla siebie:
 • seria witaminowo-mineralna – Classic Hit - działanie komponentów BAD-ów linii Classic Hit ukierunkowane jest na podtrzymanie zdrowia człowieka w życiu codziennym. Harmonijne połączenie niezbędnych mikroelementów w optymalnych proporcjach jest specjalnie opracowane dla utrzymywania wysokiego poziomu aktywności życiowej oraz wzmacniania sił ochronnych organizmu.
 • zestaw rodzinny – Family Hit - produkty z serii Family Hit to uniwersalne suplementy dla każdego członka rodziny, zostały opracowane z myślą o podstawowych potrzebach organizmu człowieka z uwzględnieniem wieku jego życia.
 • zestaw antystresowy - celem stosowania preparatów z tej serii jest pomoc w nieustannej walce z nadmiernym stresem. Bioaktywne suplementy z zestawu antystresowego to produkty, które pomogą podnieść Wasz indywidualny próg odporności na stres. Każdy z produktów tego zestawu sprzyja łagodzeniu psycho-somatycznych objawów, powstałych na tle przewlekłego stresu, a okresowe zastosowanie całego zestawu produktów pozwoli Wam pozostawić poza sobą ten niepokojący stan.
 • zestaw regeneracyjny (polecany dla sportowców) - produkty z tej serii pozwolą Tobie zregenerować organizm po wysiłku fizycznym i umysłowym jak również zwiększyć wytrzymałość. "Zestaw regenerujący" to zestaw bioaktywnych suplementów. Ich zadaniem jest aktywizacja wewnętrznych rezerw organizmu, pomoc w przywróceniu normalnych, pełnowartościowych czynności organizmu.
 • zestaw dla dzieci - linia biologicznie aktywnych dodatków dla dzieci (powyżej 6-go roku życia) wspiera normalny wzrost i rozwój organizmu, korzystnie wpływając na podtrzymanie aktywnego stylu życia, wzmacnia system motoryczny i system ochronny, poprawia zdolność do pracy.
 • zestaw dla kobiet - zestaw produktów, których przeznaczeniem jest pomóc kobiecie przejść bezboleśnie przez główne okresy zmian statusu hormonalnego, nie zwiększając przy tym obciążenia organizmu hormonami.
 • zestaw dla mężczyzn - produkty z tej serii wspomagają aktywnie działanie układu moczowo-płciowego, normalizują funkcje prostaty i wzmacniają potencję. Biologicznie aktywne dodatki do żywności wchodzące w skład "Zestawu dla mężczyzn" zostały opracowane specjalnie w celu rozwiązywania bardzo ważnych specyficznych problemów męskiego organizmu.
 • preparat wpływający na ochronę wzroku - regularne stosowanie biologicznie aktywnego suplementu diety Safe-to-see przyczynia się do polepszenia ostrości widzenia, obniżenia oznak zmęczenia oczu oraz obniżenia ryzyka rozwoju chorób oczu.
 • seria odchudzająca - produkty z lini KG-Off pozwalają na skuteczne i zdrowe kontrolowanie wagi ciała. Linia KG-Off składa się z dwóch produktów: Fat absorber – bloker tłuszczu oraz Hunger suppressant – kontrola apetytu. Produkty KG-Off pozwalają na korygowanie wagi ciała bez stresu i szkodliwego wpływu na zdrowie.
 • preparat wpływający na ochronę skóry - seria "Summer Pack" została specjalnie opracowana w celu ochrony skóry przed negatywnym oddziaływaniem fal UV, obniżenia ryzyka powstawania oparzeń. Pomaga w uzyskaniu pięknej, naturalnej i trwałej opalenizny.
 • preparaty na oczyszczanie organizmu z toksyn – preparaty posiadające właściwości wspomagające układ odpornościowy, antyoksydacyjne, obniżające ciśnienie krwi, immunomoindulujące, hepatoprotekcyjne, żółciopędne, moczopędne, odtruwające, cytostatyczne.

Koncern Vision to nie tylko suplementy ale również najwyższej klasy Herbaty oraz linie kosmetyczne
Herbaty ziołowe
Herbaty są wyprodukowane na bazie specjalnie wyselekcjonowanych ziół, wyhodowanych na Litwie w ekologicznie czystym rejonie Švenčionėliai, usytuowanym niedaleko z parkiem narodowym Aukstaitijos.
    Receptura herbat została opracowana przez specjalistów laboratorium naukowo-badawczego litewskiej firmy Svencioniu Vaistazoles specjalnie dla Vision Group. Ta firma produkuje herbaty ziołowe od 1883 roku i pieczołowicie przechowuje swoje tradycje.
Formuły herbaty uwzględniają unikatowe właściwości każdego składniku i smakowe upodobania konsumentów zachowując pełne spektrum korzystnych właściwości. Każdy zbiór posiada indywidualny bukiet smakowych odcieni i aromatów. Vision Tea nie zawiera sztucznych barwników, aromatyzatorów, konserwantów i dodatków.
    Plony Vision Tea ogrzewają, tonizują lub uspakajają system nerwowy, sprzyjają właściwej przemianie materii. Vision Tea zaparza się bardzo prosto i szybko, identycznie jak zwykła herbatę w torebkach.
Firma Vision prezentuje wiele aromatów:
 • Dzika róża i tymianek
 • Hibiskus i leśne jagody
 • Lipa i mięta
 • Melisa i dzika róża
 • Zielona herbata
Linie kosmetyczne
Kosmetyki Firmy przedstawiają sobą udane połączenie nauki i przyrody: przy ich tworzeniu wykorzystano w 100% naturalne, aktywne składniki i osiągnięcia biotechnologii – jednego z najbardziej perspektywicznych kierunków współczesnej nauki. Kosmetyki Vision uosabiają w sobie zalety nowatorskiego podejścia Firmy:
 • obfituje w naturalne składniki, wyróżniające się wysoką aktywnością i efektywnością;
 • posiadają niepowtarzalny bukiet zachwycających aromatów;
 • przetestowana naukowo;
 • ma udowodnioną i widoczną w zastosowaniu efektywność
Firma Vision prezentuje 4 linie kosmetyczne:
 • Millenium Alliance
 • Triovital Neo
 • Millenium Gel
 • EnjoyNT
Firma Fareva Group, a w szczególności jej oddział Interspray jest jednym z największych producentów artykułów kosmetycznych z obrotem 250 mln euro. Fareva współpracuje z najbardziej znanymi producentami kosmetyków, takimi jak Chanel, Lancome, Cartier, Dior, Yves St. Laurent, Hugo Boss, Azzarro, Bulgari oraz z wielu innymi. Fareva we współpracy z firmą Vision produkuje ekskluzywną linię kosmetyków Millenium Alliance.
Jean-Luc Rouvier, Wiceprezes Fareva Group:
— Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że pozyskaliśmy nowego międzynarodowego partnera w postaci firmy «Vision International People Group», która opracowała gamę Millenium Alliance. Partnera bardzo wymagającego i kompetentnego. Wystawiane przez nas na paryskim pokazie Beyond Beauty 2006 kosmetyki Millenium Alliance uzyskały bardzo wysoką ocenę specjalistów i odwiedzających. Będziemy rozwijać dla Vision gamę produktów w opakowaniach z pompą próżniową. Postaramy się opracować jeszcze bardziej luksusowe opakowanie oferujące najnowsze osiągnięcia w dziedzinie kosmetyków, a wspólnie z naszymi partnerami opracujemy ekskluzywny wizerunek dla linii Millenium Alliance. Firma Fareva jest wdzięczna Vision za zaufanie. Sądzę, że nasza współpraca będzie miała fantastyczną przyszłość!
Produkty Vision są produkowane ściśle zgodnie z międzynarodowym standardem GMP, certyfikowana i zarejestrowana w oficjalnych organach wszystkich krajów, w których Firma prowadzi swoją działalność.
Źródło: Oficjalna strona internetowa firmy: http://www.vision-polska.pl/


Preparaty bardzo wysokiej jakości i sprawdzonej skuteczności mona zakupić w cenie dostępnej dla każdego klienta
Wysoka jakość i skuteczność preparatów

Biologicznie aktywne dodatki i kosmetyki Vision wytwarza się w warunkach całkowicie odpowiadających normom GMP. Normy GMP (Good Manufacturing Practice) – to przepisy wypuszczania na rynek produktów farmaceutycznych, opracowane w 1963 roku w USA. Poza tym, wszystkie BAD-y Vision, zanim trafią do konsumenta, przechodzą wielokrotne badania laboratoryjne i kliniczne. Zgodnie z nimi każdy producent preparatów farmaceutycznych musi zapewnić następujące warunki: wysoką jakość materiału wyjściowego, wykorzystanie nowoczesnych technologii, posiadanie dobrze zaprojektowanych budynków i najnowszej technologii wyposażenia, szczególny system wentylacji pomieszczeń, utrzymywanie nadciśnienia efektywnego w pomieszczeniach produkcyjnych, wysokie kwalifikacje personelu zatrudnionego przy produkcji. Wszystkie produkty Vision zanim trafią do konsumenta przechodzą wielokrotne badania laboratoryjne oraz kliniczne. Poza tym przewidziana jest gwarancja bezpieczeństwa dla człowieka, stosującego je każdego dnia we wskazanych dawkach.
    Firma przekazuje regularnie swoje wyroby do różnych ośrodków leczniczych oraz domów dziecka, co nakłada dodatkową odpowiedzialność za zachowywanie najwyższej jakości produktów.

Cena na każdą kieszeń
Produkty firmy Vision można kupować u konsultantów, na sklepach internetowych po cenie detalicznej oraz bezpośrednio z firmy po cenie dystrybutorskiej (40% taniej!!!). W przypadku zakupu preparatów w cenie detalicznej należy pamiętać o wiarygodności konsultanta - czy jest zarejestrowany w firmie Vision, czy kapsułki preparatu nie są zastąpione czymś innym. W Internecie, na aukcjach internetowych, bardzo często można znaleźć oferty sprzedaży preparatów po znacznie obniżonych cenach… nie dajmy się nabrać, często bywa tak że preparaty nie są oryginalne albo zwyczajnie przeterminowane.
    W przypadku chęci zakupów detalicznych, portal witaminyabc.pl poleca sprawdzony od lat, zarejestrowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym sklep internetowy www.wellness.sklep.pl. Natomiast jeżeli są Państwo zainteresowani kupnem preparatów z 40% zniżką, polecamy niezobowiązującą rejestrację w firmie, która trwa dosłownie 5 minut. Więcej informacji i formularz elektroniczny mogą Państwo znaleźć w zakładce – Formularz elektroniczny.


Preparaty są przebadane i dopuszczone do sprzedaży na rynku Polskim przez Główny Inspektorat Sanitarny
Pod spodem zostały przedstawione dyplomy, certyfikaty i dopuszczenia preparatów Vision na rynku Polskim i zagranicznym.

(W celu powiększenia certyfikatu, prosimy kliknąć lewym przyciskiem myszy w obrazek)
           
   
           
   
           


Koncern Vision sponsoruje paraolimpiady oraz prowadzi fundacje Missia, która chroni życie dzieci
Firma Vision zaczęła udzielać pomocy naszym sportowcom-paraolimpijczykom: Annie Mayer (Szymul), Tomkowi Hamerlakowi, Marcinowi Mielczarkowi i Robertowi Chyra. „Podopiecznym” Vision International People Group Pl oraz Stowarzyszenia Krzewienia Wyższych Wartości Ludzkich „Delphi”, mimo ustanowienia życiowych rekordów, nie udało się stanąć na podium w Pekinie. Jednym z najbardziej bolesnych i dramatycznych doświadczeń dla każdego sportowca jest: „otrzeć się o medal na olimpiadzie”, czyli zająć czwarte miejsce. Tak się stało w przypadku Marcina Mielczarka – tylko 0,05 s zabrakło mu do brązowego medalu na 200 m, chociaż ustanowił nowy rekord Polski. Podobnie Robert Chyra, którego rekord życiowy wynosi 13,01 m w pchnięciu kulą, zajął niestety czwarte miejsce. Łukasz Kałuziak, bardzo młody, ale rozwojowy zawodnik, debiutant w Pekinie, w rzucie oszczepem z wynikiem 49,57 m był ósmy – w pierwszej dziesiątce najlepszych na świecie. Niewątpliwie z tym wynikiem, wśród młodzików, nawet pełnosprawnych, w całym województwie łódzkim nie ma sobie równych. Nasza sprinterka Anna Mayer (Szymul) w swojej ulubionej dyscyplinie, biegu na 200 m, zajęła szóste miejsce, ale był to jej rekord życiowy!
Źródło: Planeta ludzi nr 1/2009.